Powrót     Strona Główna Rodziny 
			Polskiej
http://orka

 

Głosowanie nad poprawką przewidującą zmiany w art. 38 Konstytucji RP.

Po nowelizacji artykuł ten miałby brzmienie: "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci".

 

 

Dane pochodzą ze strony sejmowej http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/listaglos?OpenAgent&811

 

 

 

GŁOSOWANIE Nr 76 - POSIEDZENIE 39.
Dnia 13-04-2007 Godz. 16:32

 

Pkt 17. porz. dzien. Sprawozdanie Komisji o projekcie ustawy o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej - trzecie czytanie

Głosowanie nad przyjęciem 2. wniosku mniejszości

 

 

 

 

Głosowało                  - 418 

Za                               - 173 

Przeciw                      - 135 

Wstrzymało się          - 110 

Nie głosowało             -   42 


Większość 2/3           - 279 

 

 

Klub/Koło

Liczebność

Głosowało

Za

Przeciw

Wstrzymało się

Nie głosowało

PiS

153

127

67

-

60

26

PO

131

126

20

75

31

5

SLD

55

55

-

54

1

-

Samoobrona

46

40

28

1

11

6

LPR

29

29

29

-

-

-

PSL

25

23

18

4

1

2

niez.

10

9

3

1

5

1

RLCh

8

7

7

-

-

1

RLN

3

2

1

-

1

1

 

 

Głosowanie nr 76 dnia 13-04-2007
Wyniki imienne posłów LPR

 

 

1.      Andrejuk Przemysław          Za

2.      Bałażak Witold                     Za

3.      Bosak Krzysztof                   Za

4.      Ciągło Edward                     Za

5.      Dobrosz Janusz                   Za

6.      Fedorowicz Andrzej             Za

7.      Giertych Roman                   Za

8.      Hatka Witold                         Za

9.      Jarota Jan                             Za

10. Kawa Marek                         Za

11. Kołodziej Janusz                  Za

12. Mańka Andrzej                     Za

13. Masin Arnold                        Za

14. Murias Halina                       Za

15. Murzyn Leszek                     Za

16. Orzechowski Mirosław        Za

17. Ośko Edward                       Za

18. Papież Stanisław                 Za

19. Parda Radosław                  Za

20. Pawłowiec Daniel                Za

21. Pawłowski Szymon              Za

22. Ratajczak Elżbieta               Za

23. Sobczak Bogusław              Za

24. Sosnowski Antoni                Za

25. Strąk Robert                         Za

26. Ślusarczyk Piotr                   Za

27. Wiechecki Rafał                   Za

28. Wierzejski Wojciech            Za

29. Zadora Stanisław                 Za

 

 

Głosowanie nr 76 dnia 13-04-2007
Wyniki imienne posłów PiS

 

 

  1. Adamczyk Andrzej                           Nieobecny
  2. Andzel Waldemar                            Nieobecny
  3. Arent Iwona                                       Wstrzymał się
  4. Ast Marek                                         Wstrzymał się
  5. Bartyzel Małgorzata Maria              Za
  6. Bielecki Jerzy                                   Za
  7. Bogucki Jacek                                 Za
  8. Bosak Bogusław                              Za
  9. Brudziński Joachim                         Wstrzymał się
  10. Bubula Barbara                                Za
  11. Ceglecka-Zielonka Teresa             Wstrzymał się
  12. Chłopek Aleksander                        Wstrzymał się
  13. Chmielowiec Zbigniew                    Za
  14. Chrapkiewicz Daniela                     Wstrzymał się
  15. Cymański Tadeusz                          Wstrzymał się
  16. Czarnecki Krzysztof                         Za
  17. Czarnecki Witold                              Wstrzymał się
  18. Czartoryski Arkadiusz                     Nieobecny
  19. Czesak Edward                               Za
  20. Ćwierz Andrzej                                 Za
  21. Dera Andrzej Mikołaj                       Za
  22. Dobrzyński Leszek                          Wstrzymał się
  23. Dolata Zbigniew                               Nieobecny
  24. Dorn Ludwik                                     Wstrzymał się
  25. Dudziński Tomasz Mirosław          Wstrzymał się
  26. Falfus Jacek                                     Za
  27. Gajewska Karolina                          Za
  28. Girzyński Zbigniew                           Za
  29. Giżyński Szymon Stanisław            Wstrzymał się
  30. Golba Mieczysław                            Za
  31. Goliński Marian Tomasz                 Za
  32. Gołojuch Kazimierz                          Za
  33. Gosiewska Małgorzata                   Wstrzymał się
  34. Gosiewski Jerzy                               Wstrzymał się
  35. Gosiewski Przemysław Edgar       Wstrzymał się
  36. Górski Artur                                      Za
  37. Górski Tomasz                                 Wstrzymał się
  38. Gwiazdowski Kazimierz      Wstrzymał się
  39. Hoc Czesław                                    Nieobecny
  40. Hofman Adam                                  Wstrzymał się
  41. Jach Michał                                       Wstrzymał się
  42. Jackiewicz Dawid                            Wstrzymał się
  43. Jagiełło Jarosław                             Wstrzymał się
  44. Janik Grzegorz                                 Za
  45. Jasiński Wojciech                            Wstrzymał się
  46. Jędrych Jędrzej                                Za
  47. Jurek Marek                                      Za
  48. Jurgiel Krzysztof                               Za
  49. Kaczyński Jarosław                         Wstrzymał się
  50. Karasiewicz Lucjan                          Za
  51. Karski Karol                                      Wstrzymał się
  52. Kempa Beata                                   Nieobecny
  53. Kilian Wiesław                                  Za
  54. Kloc Izabela                                      Za
  55. Kłeczek Dariusz Antoni                   Za
  56. Kłosowski Sławomir                        Nieobecny
  57. Kołakowski Lech                              Za
  58. Kołakowski Robert                          Wstrzymał się
  59. Kościelniak Jacek                           Wstrzymał się
  60. Kowal Paweł                                     Wstrzymał się
  61. Kowalczyk Henryk                            Za
  62. Kozak Zbigniew                               Za
  63. Kraczkowski Maks                           Wstrzymał się
  64. Krasulski Leonard                            Wstrzymał się
  65. Krzywicki Piotr                                  Nieobecny
  66. Kuchciński Marek                            Wstrzymał się
  67. Kurski Jacek                                     Nieobecny
  68. Latos Tomasz                                   Za
  69. Libicki Jan Filip                                Za
  70. Lipiec Krzysztof                                Za
  71. Lipiński Adam                                  Wstrzymał się
  72. Liss Andrzej                                      Wstrzymał się
  73. Lysko Alojzy                                      Za
  74. Łatas Marek Jerzy                           Za
  75. Machałek Marzena                          Wstrzymał się
  76. Maciejewski Krzysztof                     Wstrzymał się
  77. Madziarczyk Tadeusz                      Wstrzymał się
  78. Malik Ewa                                         Za
  79. Marianowska Barbara                     Nieobecny
  80. Markowski Tomasz                          Wstrzymał się
  81. Masłowska Mirosława                     Wstrzymał się
  82. Materna Jerzy                                   Za
  83. Matuszewski Marek                         Za
  84. Matuszny Kazimierz                         Wstrzymał się
  85. Mazurek Beata                                 Wstrzymał się
  86. Mężydło Antoni                                 Nieobecny
  87. Michałkiewicz Krzysztof       Wstrzymał się
  88. Mikuła Krzysztof                               Za
  89. Mojzesowicz Wojciech                    Za
  90. Moskal Kazimierz                            Za
  91. Mularczyk Arkadiusz                        Wstrzymał się
  92. Natalli-Świat Aleksandra                Wstrzymał się
  93. Nowak Maria Teresa                       Za
  94. Olendzka Halina                               Nieobecny
  95. Olszewski Dariusz                           Za
  96. Ołdakowski Jan                                Nieobecny
  97. Opioła Marek                                    Wstrzymał się
  98. Ożóg Stanisław                                Za
  99. Pakuła-Sacharczuk Anna               Za
  100. Paluch Anna                                  Za
  101. Pantera Robert                              Za
  102. Piecha Bolesław Grzegorz          Wstrzymał się
  103. Pięta Stanisław                             Za
  104. Piłka Marian                                  Za
  105. Plawgo Tadeusz                           Za
  106. Polaczek Jerzy                              Nieobecny
  107. Polak Marek                                  Za
  108. Poncyljusz Paweł                          Wstrzymał się
  109. Rogacki Adam                              Nieobecny
  110. Roman Giovanni                           Za
  111. Rusiecki Jarosław                         Za
  112. Ryniak Monika                               Nieobecny
  113. Sadurska Małgorzata                   Wstrzymał się
  114. Seliga Dariusz                               Nieobecny
  115. Sellin Jarosław                              Nieobecny
  116. Siarka Edward                              Za
  117. Stawiarski Jarosław                     Nieobecny
  118. Stryjska Małgorzata                      Nieobecny
  119. Surmacz Marek                             Wstrzymał się
  120. Suski Marek                                  Wstrzymał się
  121. Szarama Wojciech Piotr              Wstrzymał się
  122. Szczypińska Jolanta                     Wstrzymał się
  123. Szlachta Andrzej                           Za
  124. Szrajber Bartłomiej                       Wstrzymał się
  125. Szwed Stanisław                           Za
  126. Szydło Beata                                 Wstrzymał się
  127. Szyszko Jan                                   Nieobecny
  128. Tchórzewski Krzysztof                  Nieobecny
  129. Tobiszowski Grzegorz                  Za
  130. Tomczak Jacek                             Za
  131. Ujazdowski Kazimierz Michał     Nieobecny
  132. Walkiewicz Mieczysław                Wstrzymał się
  133. Walkowiak Andrzej                       Nieobecny
  134. Wassermann Zbigniew                Wstrzymał się
  135. Wawryniewicz Ryszard                Za
  136. Wiązowski Waldemar                  Za
  137. Wiśniewska Jadwiga                   Wstrzymał się
  138. Wiśniewska Lucyna                      Za
  139. Wita Tadeusz                                Za
  140. Witek Elżbieta                               Wstrzymał się
  141. Wojtkiewicz Michał                       Za
  142. Woźniak Tadeusz                         Za
  143. Wójcik Michał                                Wstrzymał się
  144. Wróbel Marzena                            Za
  145. Zając Stanisław                             Za
  146. Zalewski Paweł                             Wstrzymał się
  147. Zawisza Artur                                 Nieobecny
  148. Zawiślak Sławomir                       Za
  149. Zbonikowski Łukasz                     Nieobecny
  150. Zieliński Jarosław                         Wstrzymał się
  151. Ziobro Zbigniew                            Wstrzymał się
  152. Zuba Maria                                     Za
  153. Żaczek Jarosław                           Za

 

 

Głosowanie nr 76 dnia 13-04-2007
Wyniki imienne posłów Samoobrony

 

Aszkiełowicz Mieczysław    Za

Bednarek Jan                       Za

Beger Renata                       Za

Borysiuk Bolesław                Nieobecny

Costa Hubert                        Wstrzymał się

Filipek Krzysztof                   Wstrzymał się

Grabczan Zofia                     Za

Grzesik Andrzej                    Za

Gut Alina                                Wstrzymał się

Hojarska Danuta                  Za

Kiedos Edward Józef          Wstrzymał się

Kołacz Grzegorz                   Wstrzymał się

Krajewski Mirosław              Za

Kuropatwiński Lech             Za

Lepper Andrzej                     Za

Lewandowska Sandra        Za

Litwin Czesław                      Wstrzymał się

Łączny Jan                            Za

Łyżwińska Wanda                Za

Łyżwiński Stanisław             Nieobecny

Maksymiuk Janusz               Za

Moric Rajmund                     Wstrzymał się

Nowakowski Waldemar      Za

Olejnik Małgorzata               Za

Ołdakowski Adam                Za

Paduch Marzena                  Za

Piskorski Mateusz                Wstrzymał się

Rochnowska Renata           Za

Romaniuk Wojciech             Nieobecny

Sikora Krzysztof                   Za

Skwierczyński Grzegorz      Za

Starosta Waldemar              Za

Stępkowski Józef                 Za

Sułek Leszek                        Za

Szymańczyk Lech                 Przeciw

Tyszko Grażyna        Nieobecny

Wasilewska-Kita Regina    Za

Wiśniewski Zenon                Wstrzymał się

Wiśniowska Elżbieta           Za

Wiśniowska Genowefa       Za

Wojtera Marek                      Za

Woszczerowicz Lech           Nieobecny

Wójcik Janusz Marek          Wstrzymał się

Zawisza Jerzy                       Za

Zbyrowska Maria                  Wstrzymał się

Żyszkiewicz Jerzy                 Nieobecny

 

 

 

Głosowanie nr 76 dnia 13-04-2007
Wyniki imienne posłów PSL

 

 

Borawski Edmund                           Nieobecny

Bury Jan                                            Za

Dutka Bronisław                               Za

Grzeszczak Eugeniusz                    Za

Grzyb Andrzej                                   Za

Kalemba Stanisław                         Za

Kalinowski Jarosław                        Przeciw

Kasprzak Mieczysław                      Za

Kłopotek Andrzej                             Za

Łopata Jan                                       Za

Łuczak Mieczysław Marcin Wstrzymał się

Maliszewski Mirosław                     Nieobecny

Ozga Krystyna                                  Za

Pałys Andrzej                                   Przeciw

Pawlak Mirosław                              Za

Pawlak Waldemar                           Za

Sawicki Marek                                 Za

Sławecki Tadeusz                           Za

Smolarz Henryk                                Za

Sopliński Aleksander                      Przeciw

Stefaniuk Franciszek Jerzy Za

Włodkowski Zbigniew                     Za

Woda Wiesław                                 Za

Zych Józef                                         Za

Żelichowski Stanisław                     Przeciw

 

 

 

Głosowanie nr 76 dnia 13-04-2007
Wyniki imienne posłów RLCh

 

Cepil Józef                            Za

Cybulski Piotr                        Za

Dębicki Tadeusz                  Za

Kowalski Bogusław              Za

Masłowska Gabriela            Za

Pilarz Józef                            Nieobecny

Sobecka Anna                      Za

Szyga Krzysztof                    Za

 

 

 

Głosowanie nr 76 dnia 13-04-2007
Wyniki imienne posłów PO

 

 

Abgarowicz Łukasz Maria              Za

Ambroziewicz Robert                      Wstrzymał się

Arndt Paweł                                      Wstrzymał się

Augustyn Urszula                              Wstrzymał się

Aziewicz Tadeusz                            Przeciw

Berger Józef                                     Nieobecny

Biernacki Marek                               Za

Biernat Andrzej                                 Wstrzymał się

Bojko Bogdan                                   Przeciw

Bublewicz Beata                              Przeciw

Budnik Jerzy                                     Za

Bukiewicz Bożenna                          Przeciw

Chlebowski Zbigniew                      Przeciw

Chmielewski Stanisław Marcin      Wstrzymał się

Chwierut Janusz                   Wstrzymał się

Czerwiński Andrzej                          Przeciw

Czuma Andrzej                                 Wstrzymał się

Dolniak Grzegorz                             Przeciw

Drzewiecki Mirosław Michał           Przeciw

Duda Jarosław                                 Przeciw

Dzikowski Waldy                              Przeciw

Fabisiak Joanna                                         Za

Fedorowicz Jerzy Feliks                 Przeciw

Fiedler Arkady                                  Przeciw

Gadowski Krzysztof                         Za

Gałażewski Andrzej                         Przeciw

Gawłowski Stanisław                       Wstrzymał się

Głogowski Tomasz                          Wstrzymał się

Gorczyca Stanisław Andrzej           Wstrzymał się

Grabarczyk Cezary                          Przeciw

Grad Aleksander                              Za

Graś Paweł                                       Przeciw

Grupiński Rafał                                 Przeciw

Grzegorek Krzysztof             Przeciw

Gut-Mostowy Andrzej                       Za

Halicki Andrzej                                  Przeciw

Hibner Jolanta                                  Przeciw

Huskowski Stanisław Tadeusz       Przeciw

Jarmuziewicz Tadeusz                    Przeciw

Jazłowiecka Danuta             Przeciw

Karpiniuk Sebastian                        Nieobecny

Karpiński Włodzimierz Witold        Za

Kidawa-Błońska Małgorzata          Przeciw

Kleina Kazimierz                              Za

Klim Józef Piotr                                Za

Knosala Ryszard                              Przeciw

Kochan Magdalena                          Przeciw

Komorowski Bronisław                   Przeciw

Kopacz Ewa                                     Przeciw

Kopaczewska Domicela                 Wstrzymał się

Kopeć Tadeusz                                Za

Korzeniowski Leszek                      Przeciw

Kosecki Roman                                Wstrzymał się

Kozdroń Jerzy                                   Przeciw

Koźlakiewicz Mirosław                    Za

Krupa Jacek                                     Przeciw

Kulesza Tomasz                   Wstrzymał się

Lamczyk Stanisław                          Za

Lenz Tomasz                                    Przeciw

Lipiński Dariusz                                Wstrzymał się

Lisek Krzysztof                                 Przeciw

Litwiński Arkadiusz                          Wstrzymał się

Łukacijewska Elżbieta                     Przeciw

Małecka-Libera Beata                    Przeciw

Markowiak Andrzej                          Przeciw

Miodowicz Konstanty                       Za

Młyńczak Aldona                              Przeciw

Mroczek Czesław                             Wstrzymał się

Mrzygłocka Izabela Katarzyna        Przeciw

Muchacki Rafał                                 Nieobecny

Nitras Sławomir                                Wstrzymał się

Nowak Sławomir                              Przeciw

Nowak Tomasz Piotr                       Przeciw

Okularczyk Stanisława Anna          Wstrzymał się

Olechowska Alicja                            Przeciw

Olszewski Paweł                              Przeciw

Pacelt Zbigniew                                Przeciw

Palikot Janusz                                  Nieobecny

Pasło-Wiśniewska Maria                Wstrzymał się

Picheta Wojciech Zbigniew            Przeciw

Piechota Sławomir Jan                   Przeciw

Pierzchała Elżbieta                          Przeciw

Pietraszewska Danuta                    Przeciw

Piotrowska Teresa                           Przeciw

Pitera Julia                                        Przeciw

Plocke Kazimierz                             Za

Raczkowski Damian                        Wstrzymał się

Radziszewska Elżbieta                   Przeciw

Raś Ireneusz                                     Za

Rokita Jan                                         Przeciw

Rozpondek Halina                            Wstrzymał się

Rutnicki Jakub                                  Wstrzymał się

Rybicki Arkadiusz                            Przeciw

Rybicki Sławomir                             Przeciw

Rynasiewicz Zbigniew                     Wstrzymał się

Rzymełka Jan                                   Przeciw

Saługa Wojciech                              Wstrzymał się

Sawicka Beata Dorota                    Przeciw

Schetyna Grzegorz                           Przeciw

Siedlaczek Henryk                           Wstrzymał się

Skowrońska Krystyna                      Przeciw

Skrzydlewska Joanna                      Wstrzymał się

Smirnow Andrzej                              Za

Staroń Lidia                                      Za

Stuligrosz Michał                              Przeciw

Szadny Waldemar                            Przeciw

Szczypiński Tomasz                        Przeciw

Szejnfeld Adam                                Nieobecny

Szulc Jakub                                       Przeciw

Szumilas Krystyna                            Przeciw

Śledzińska-Katarasińska Iwona     Przeciw

Śpiewak Paweł                                Przeciw

Świątkowski Maciej                         Wstrzymał się

Tomaka Jan Walenty                       Wstrzymał się

Tomczykiewicz Tomasz                  Przeciw

Tusk Donald                                      Przeciw

Tyszkiewicz Robert                          Przeciw

Urbaniak Jarosław                           Wstrzymał się

Wałęsa Jarosław                              Przeciw

Więckowska Ewa                            Przeciw

Wilk Wojciech                                   Za

Wolak Ewa                                        Wstrzymał się

Wójcik Marek                                    Przeciw

Wycisło Eugeniusz                           Przeciw

Wyrowiński Jan                                Przeciw

Zakrzewska Jadwiga                       Wstrzymał się

Zaremba Krzysztof                           Przeciw

Zdrojewski Bogdan                          Przeciw

Zielińska-Głębocka Anna                Przeciw

Ziemniak Wojciech                          Za

Żmijan Stanisław                              Przeciw

 

Głosowanie nr 76 dnia 13-04-2007
Wyniki imienne posłów RLN

 

Bestry Jan                 Nieobecny

Molka Halina             Wstrzymał się

Ptak Bernard            Za

 

 

Głosowanie nr 76 dnia 13-04-2007
Wyniki imienne posłów SLD

 

 

Błochowiak Anita                               Przeciw

Chrzanowski Kazimierz                    Przeciw

Ciemniak Grażyna Jolanta                Przeciw

Czykwin Eugeniusz                           Wstrzymał się

Gadzinowski Piotr                              Przeciw

Garbowski Tomasz                           Przeciw

Gintowt-Dziewałtowski Witold           Przeciw

Gołębiewski Henryk                           Przeciw

Iwiński Tadeusz                                             Przeciw

Janik Ewa                                          Przeciw

Jankowska Elżbieta                           Przeciw

Jaruga-Nowacka Izabela                   Przeciw

Jeneralski Sławomir                          Przeciw

Jędrusik Wiesław                              Przeciw

Kalisz Ryszard                                  Przeciw

Klepacz Witold                                  Przeciw

Kochanowski Jan                              Przeciw

Krasoń Janusz                                  Przeciw

Kurczuk Grzegorz                             Przeciw

Łuczak Krystian                                            Przeciw

Łybacka Krystyna                              Przeciw

Martyniuk Wacław                             Przeciw

Milcarz Henryk                                   Przeciw

Motowidło Tadeusz                            Przeciw

Napieralski Grzegorz                         Przeciw

Olejniczak Wojciech                          Przeciw

Ostrowska Małgorzata                      Przeciw

Ostrowski Artur                                  Przeciw

Pawłowski Sylwester                         Przeciw

Piechota Jacek                                  Przeciw

Piekarska Katarzyna Maria                Przeciw

Piosik Stanisław                                Przeciw

Pomajda Wojciech                            Przeciw

Prządka Stanisława                           Przeciw

Rydzoń Stanisław                              Przeciw

Senyszyn Joanna                              Przeciw

Skomra Szczepan                             Przeciw

Stec Stanisław                                   Przeciw

Stępień Władysław                            Przeciw

Stępień Włodzimierz                         Przeciw

Strzaliński Marek                               Przeciw

Szczepański Wiesław Andrzej          Przeciw

Szmajdziński Jerzy                           Przeciw

Szwarc Jan                                        Przeciw

Szymanek-Deresz Jolanta                Przeciw

Tober Michał                                      Przeciw

Tomaszewski Tadeusz                     Przeciw

Wenderlich Jerzy                               Przeciw

Wikiński Marek                                   Przeciw

Wontor Bogusław                              Przeciw

Woźny Grzegorz                               Przeciw

Wziątek Stanisław                             Przeciw

Zaborowski Zbyszek                          Przeciw

Zbrzyzny Ryszard                             Przeciw

Zemke Janusz                                   Przeciw

 

 

Głosowanie nr 76 dnia 13-04-2007
Wyniki imienne posłów niezrzeszonych

 

Budner Alfred                       Za

Daszyk Marian                      Za

Fiedorowicz Czesław          Przeciw

Galla Ryszard                       Wstrzymał się

Kaczyński Ryszard               Wstrzymał się

Kroll Henryk                          Wstrzymał się

Misztal Piotr                          Nieobecny

Młynarczyk Henryk                Wstrzymał się

Ruciński Andrzej                   Wstrzymał się

Wrzodak Zygmunt                Za

 


Powrót
|  Aktualności  |  Prawo do życia  |  Prawda historyczna  |  Nowy wymiar heroizmu  |  Kultura  | 
|  Oświadczenia  |  Zaproszenia  |  Głos Polonii  |  Fakty o UE  |  Antypolonizm  |  Globalizm  | 
|  Temat Miesiąca  |  Poznaj Prawdę  |  Bezrobocie  |  Listy  |  Program Rodziny Polskiej  | 
|  Wybory  |  Samorządy  |  Polecamy  | 
|  Przyroda polska  |  Humor  | 
|  Religia  |  Jan Paweł II  | 
do góry