Powrót


Józef Bizoń.
36-040 Boguchwała,
ul. Sportowa 10/16
tel./fax: (0...17) 87-14-862

Taktyka SLD posłużenie się sanktuarium w Licheniu


Cynizm i bezczelność do ostatnich granic

Wczoraj (10.09.2001) w kościele w Boguchwale rozłożono na stolikach wielką ilość ilustrowanej książki (stron 112, w 2-ch wersjach; w miękkich i twardych okładkach) zatytułowanej "ŚWIĄTYNIA TRZECIEGO TYSIĄCLECIA" autorstwa: Grzegorz Tuderek, Tadeusz Kraśko. Na kolorowej okładce widnieje tytuł książki, u góry autorzy, poniżej tytułu zdjęcie projektu sanktuarium, a pod nim podpis LICHEŃ.

Ksiądz poinformował wiernych, że na stolikach są darmowe książki o Sanktuarium w LICHENIU, a jako powód darmochy podał, że to z tego tytułu, iż dużo ludzi z Boguchwały jeździ do LICHENIA.

Po moim rozeznaniu się w sprawie okazało się, że książka ta rozprowadzana jest za darmo od około 2-ch tygodni przeróżnymi kanałami i to w dużych ilościach. Ludziska biorą, bo jak nie brać LICHEŃ i to za darmo!

Rzecz jednak w tym, ze Grzegorz Tuderek (szef BUDIMEX-u) startuje na posła z listy SLD w naszym okręgu nr 23 razem z czołowymi komunistami SLD naszego terenu np. ze znanym Wiesławem Ciesielskim.

Sam Grzegorz Tuderek, to stary komunista zawsze związany z PZPR a teraz z SLD. U niego w Hotelu Budimex w Rzeszowie co poniedziałek o godz. 19
:00 odbywa się zebranie ROTARY CLUB (w każdym razie na pewno się odbywały, bo ogłaszali to w internecie).

Wirtuozeria masonerii i klasyczne zastosowanie masońskiej zasady: posłużyć się kościołem katolickim, jego świętościami, by go ostatecznie zniszczyć.

Otwieramy książkę i zaraz czytamy wstęp Grzegorza Tuderka:

"Niech opowieść o powstaniu licheńskiej świątyni trzeciego tysiąclecia poprzedzą słowa szacunku dla ojców marianów z ich przełożonym ks. Janem M. Rokoszem i ks. kustoszem Eugeniuszem Makulskim, kapłanem niezwykłego posłannictwa wiary, wyrazy wielkiego uznania dla twórczej architektury Barbary Bieleckiej i jej zespołu, dla precyzyjnej pracy budowniczych prowadzonych przez Andrzeja Iwanickiego.
I nie sposób tej książki nie zadedykować z pokorą tym wszystkim, którzy będą się modlić w tej świątyni, by poznali myśli i uczynki ludzi wznoszących, każdy, na miarę przyjętych powinności, licheński dom nadziei".

W podpisie Grzegorz Tuderek.

Po takim wstępie można pomyśleć, że to niemożliwe, aby to był znany Tuderek - komunista (a teraz także mason), chociaż dla wprawnego czytelnika już coś w sformułowaniach wstępu nie gra, ale lud przecież tego nie zauważy. Chodzi wszak o "precyzyjnych budowniczych" nowego ładu światowego, a lud modląc się niech usiłuje dociec, poznać prawdziwe "myśli i uczynki ludzi wznoszących ... licheński dom nadziei" - i tak tego nie docieknie.

Otwieramy książkę na stronie 24 i rozwiewają się nasze wątpliwości. Tak, to Grzegorz Tuderek szef BUDIMEX-u możemy pomyśleć: pewnie się nawrócił.

Czytamy: "Grzegorz Tuderek. Budowanie to moje życie, to moja pasja, to moja codzienność. Tworzyłem przez lata pomyślność mojego Budimex-u. Byłem pośród ludzi, z którymi wznosiliśmy konstrukcje służące życiu i pracy". "Świątynia w Licheniu, wznoszona przez Budimex, to oczywiście dzieło mojego losu". i dalej w tym stylu jeszcze kilkadziesiąt linijek tekstu.
Fajny, swój chłop, jest za życiem i pracą, a do tego taki porządny. Co od niego chcą. Jak tu takiego nie wybrać na posła?


Zaraz za tym spory fragment cytatów wypowiedzi Ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego z okazji koronacji świętego obrazu Matki Boskiej Licheńskiej w 1967r.

Wypowiedzi Grzegorza Tuderka przeplatają całą książkę. Są tam jego wypowiedzi o: wspomnieniach jego i żony z pobytu we Włoszech i zwiedzania Bazyliki św. Piotra, z przygotowań prowadzonych przez niego do wizyty Ojca Świętego w Licheniu, wypowiedzi na temat jego żony ratującej zabytki w Nowogródku, itd. itp.
Wypowiedzi Tuderka przeplatane są w książce wypowiedziami kustosza Sanktuarium, ks. Eugeniusza Makulskiego.

Wszystko to w całości jest wstrętne i obrzydliwe, a zarazem szczególnie niebezpieczne.

Komuna z chichotem mówi:
Za pośrednictwem LICHENIA wybierasz Tuderka, a z Tuderkiem wybierasz SLD.

Coś z tym trzeba zrobić i to natychmiast.

Wchodząc do internetu szukamy, co SLD napisało na temat swojego kandydata Grzegorza Tuderka.
I tu niespodzianka. Czytamy strona w przygotowaniu (a mamy 11.09.2001r.). Mamy tylko podane "Grzegorz Tuderek, pozycja: 4, okręg: 23, woj. podkarpackie: Rzeszów. Wiek; kreska, wykształcenie; kreska, miejsce zamieszkania; kreska, ugrupowanie polityczne:
SLD".
Brak danych o Tuderku. W ulotkach też nie ma danych o Tuderku. Skąd dane o Tuderku z jego książki agitki rozprowadzanej po kościołach i wszelkimi innymi kanałami.
Pracownicy Budimex-u mówią, że żona Tuderka ma już zrobioną swą woskową podobiznę w Licheniu.
Czy masoneria chce zbudować w Licheniu konkurencję dla Jasnej Góry????

Koniecznie trzeba ludzi ostrzec. Mogę w tym pomóc.

Z wielkim niesmakiem dołączam do faksu materiały propagandowe SLD, ale czynię to z obowiązku dla rzetelności podawanych przeze mnie informacji.

Niech nas Bóg osłania i prowadzi.
Z Panem Bogiem

Józef Bizoń
Boguchwała, 11.09.2001r.

Autor jest Pełnomocnikiem Stowarzyszenia "Rodzina Polska"

Powrót

| Aktualności |  Oświadczenia |  Zaproszenia |  Głos Polonii |  Fakty o UE | 
| Antypolonizm |  Globalizm |  Program Rodziny Polskiej |  | Kultura | 
 |  Temat Miesiąca |  Poznaj Prawdę |  Prawda historyczna |  Listy |